Dom tymczasowy

Czasem tak niewiele trzeba, by ocalić cierpiące zwierzę. Czasem to MIEJSCE ratuje im życie…

Dając zwierzakowi takie miejsce Ty również możesz ocalić jego życie!

Nasza Fundacja nie posiada schroniska, dlatego szukamy naszym podopiecznym trafiającym pod naszą opiekę w drodze interwencji domów tymczasowych, w których zwierzęta te będą mogły wyzdrowieć, nauczyć się zaufania do człowieka, współżycia z innymi zwierzętami czy też po prostu nabrać dobrych manier. Osoba tworząca taki dom tymczasowy oferuje zwierzęciu niewielki kąt, w którym będzie ono mogło poczuć się bezpiecznie aż do momentu znalezienia domu stałego. Koszty wyposażenia, utrzymania i leczenia pokrywa Fundacja.

Czym jest dom tymczasowy?

Dom tymczasowy to opieka nad psem, kotem, koniem, szczurkiem czy też innym zwierzęciem do momentu znalezienia mu domu stałego. Opiekun tymczasowy jest najważniejszym punktem w życiu zwierzęcia, które do niego trafia. To on uczy zwierzę życia w normalnym, empatycznym świecie, ponownego zaufania do człowiek oraz interakcji z innymi zwierzętami, poza tym stwarza mu poczucie bezpieczeństwa, którego dotąd nie zaznał.

Jakie osiąga się z tego korzyści?

Największą korzyścią jest to, że pomagasz potrzebującej bezbronnej istocie, jesteś dla niej opoką i najbliższym przyjacielem. Nie ma większej satysfakcji niż wyrażona wdzięczność ze strony podopiecznego za metamorfozę, którą dzięki Tobie przeszedł. Dzięki takiemu doświadczeniu uczysz się empatii i uświadamiasz sobie, że to Ty trzymasz w rękach całkowicie los tej istoty. A kiedy przyjdzie ten moment, że oddajesz zwierzaka do domu stałego, w którym nie spotka go już nigdy żadna krzywda, zdasz sobie sprawę z tego, jak wiele zrobiłeś dla tego jednego życia.

Jakie są koszty utrzymania i leczenia zwierzęcia w domu tymczasowym?

Fundacja oddając zwierzę pod opiekę wolontariusza tworzącego dom tymczasowy wyposaża ten dom w niezbędne akcesoria (obrożę, szelki, kuwetę, żwirek, smycz itp.), dostosowaną do diety zwierzęcia karmę oraz opiekę weterynaryjną. Każdy zwierzak ma podane środki na odrobaczenie i odpchlenie, tak by nie narażać innych zwierząt w domu. Gdy zaistnieje potrzeba, zawsze do dyspozycji jest lekarz weterynarii wskazany przez naszą Fundację i to my pokrywamy wszelkie koszty leczenia.

Formalności:

Każda osoba wyrażająca chęć zostania tymczasowym opiekunem naszego podopiecznego zobowiązana jest podpisać umowę z Fundacją. Jest to dokument, w którym opiekun zobowiązuje się do humanitarnego traktowania zwierzęcia i dbania o jego bezpieczeństwo. Głównym zadaniem „umowy” jest ochrona obu stron porozumienia.

Osoby zainteresowane stworzeniem domu tymczasowego prosimy o wypełnienie ankiety lub kontakt na adres: wolontariat@fundacjaexlege.pl

Kochani, warto pomagać!

dom tymczasowy