Kiluś

Szukamy doświadczonego domu na terenie Lublina i okolic (lub w niedalekiej odległości, tak, by możliwe były kilkakrotnie spotkania adaptacyjne).

Prosimy o uważne przeczytanie ogłoszenia.

🐾 Kiluś – samiec, wiek 4 lata szuka doświadczonego, odpowiedzialnego i stabilnego domu BEZ dzieci oraz psów (akceptuje koty), ewentualnie z uległą i wysterylizowaną suczką. Kiluś ma zdiagnozowaną AGRESJĘ LĘKOWĄ, która jest już wyprowadzona dzięki wprowadzonej terapii behawioralnej oraz suplementacji . Zostanie wydany do domu znającego specyfikę rasy, potrzeby psa z problemami z agresją lękową oraz deklaracją przestrzegania i kontynuowania terapii. Poszukujemy dla niego domu z Lublina lub bliskich okolic tak, by możliwe były kilkukrotne spotkania socjalizacyjne.

🐾 Kiluś został odebrany z domu w którym był maltretowany przez swojego „pana”. W sytuacjach zagrożenia bronił opiekunkę i siebie – stąd pojawiła się u niego tzw. ochrona zasobów.

🐾 Kiluś w obecnym domu przebywa od roku, poczynił ogromne postępy. Dawne reakcje agresywne, zwłaszcza w stosunku do mężczyzn zostały już opanowane. Kiluś jest dzisiaj serdecznym, miłym psiakiem, pragnącym miłości i przytulania, ale z uwagi na dawną traumę trzeba traktować go z należytą rozwagą.

🐾 Kiluś jest zaborczy, potrzebuje dużo uwagi i miłości. Na widok szybkich ruchów np. ręką reagował agresją (ruchy długopisu, sprzątanie okruchów, gra w szachy) – takie zachowania w przypadku braku kontynuacji pracy behawioralnej mogą ponownie się ujawniać.

🐾 Kiluś chętnie się uczy. Lubi zabawę ringiem, piłeczką tenisową, większą piłką, szarpakiem, lubi skoki, łapanie przedmiotów w górze. Ma wypracowaną spokojną jazdę autobusem i samochodem. Uwielbia spacery w lesie (mniej bodźców). Dłuższe spacery, raz na jakiś czas połączone z jazdą autobusem (3-6 przystanków i powrót) są dla psa przyjemnością. Spokojnie zwiedza miasto.

🐾 Strach i agresję u Kilusia może wywołać idąca na przeciw niego osoba z siatkami, bądź mężczyzna w typie poprzedniego właściciela. Zbyt energiczne podbiegające dzieci również mogą spowodować u niego zachowania agresywne na tle lękowym. Natomiast ochoczo i przyjaźnie reaguje na osoby, u których nie widać lęku – łasi się , liże, przytula (nawet do mężczyzn). Z uwagi na bezpieczeństwo dom, którego szukamy dla Kila, powinien być domem spokojnym, bez małych dzieci. Kiluś powinien być jedynakiem.

🐾 Nie lubi deszczu, wilgoci i kałuż – powoduje to u niego brak chęci wyjścia na zewnątrz. Lubi osoby o ograniczonej sprawności ruchowej i bardzo spokojne – czuje się przy nich bezpieczniej.

🐾 W domu pozostaje sam na kilka godzin. Nawet jeśli chwilkę zawodzi (3 min), to za chwilę się uspokaja. Kiluś nie niszczy niczego. Zostaje w domu z włączonym radiem lub TV, wieczorem z delikatnym źródłem światła (prawdopodobnie był zamykany w poprzednim domu w ciemnym pomieszczeniu i boi się ciemności) nawet na 6 h. Do zabawy ma matę węchową, która pomaga mu w kontrolowaniu emocji.

🐾 Kiluś je obecnie karmę bezzbożową bez drobiu – Purizon Single Meat. Za pozytywne zachowanie, a przede wszystkim za spokój, jest nagradzany przez opiekunkę smaczkiem- żwaczem, także bez drobiu; nagrodą jest też banan. Kil bardzo lubi owoce i warzywa.

🐾 Kiluś jest pod stałą opieką lekarza weterynarii. Psiak od początku miał problem z uszami w postaci krwiaków. Obecnie w celach estetycznych opiekunka smaruje mu uszy żelem Contratubex (na blizny). Ze względu na budowę układu oddechowego pies nie może odbywać długich i meczących/wysiłkowych spacerów.

🐾 Kiluś nie wykazuje negatywnych zachowań w stosunku do innych psów na spacerach bez względu na płeć. Szczeka na dźwięk dzwonka do drzwi lub na coś dziejącego się na zewnątrz itp.

🐾 Pies uwielbia wskakiwanie na ławki w parku, krzesło, fotel, czasem wskakuje na łóżko i chwilę śpi pomiędzy nogami, ale schodzi na podłogę i śpi najpewniej na dywanikach. Gdy jest ciepło chętnie korzysta z maty chłodzącej. Lubi czesanie gumowa rękawicą lub szczotką.

🐾 Idealnym domem dla Kila byłby dom doświadczonej samotnej starszej osoby / pary, spokojnej, stabilnej, mogącej poświecić mu dużo czasu i miłości. Potrzebuje zainteresowania i pochwał, spokoju nade wszystko.

👉 Adopcja odbędzie się będzie z prawem wyboru domu przez obecną opiekunkę.

Kiluś jest po konsultacji behawioralnej z opinią do adopcji, której należy przestrzegać (spokojne osoby bez małych dzieci i innych psów). Behawiorysta pracujący z Kilem służyć będzie radami i pomocą w nowym domu. Posiada książeczkę zdrowia, a w niej aktualne szczepienia. Pies do nowego domu zabierze wyprawkę, w którą zaopatrzy go obecna opiekunka.

Kiluś będzie wymarzonym przyjacielem świadomej osoby , bo to wspaniały, ale bardzo skrzywdzony niegdyś psiak potrzebujący miłości. Niestety w obecnym domu jest 9-letni rezydent buldog francuski, także dominujący – stąd chłopaki od czasu do czasu walczą o swoja opiekunkę (pani jest zasobem), a to nie czyni sytuacji komfortowej ani dla obu psów, ani dla właścicielki.

Jak adoptować Kila – krok po kroku:

1. jeśli spełniasz powyższe warunki zadzwoń do opiekunki Kila – tel.: 507-365-944
  2. uzupełnij ankietę przed-adopcyjną (https://www.fundacjaexlege.pl/ankieta-przed-adopcyjna…/)- w rubrykach wpisz konkretnie imię Kila (Kil nie jest psem fundacyjnym, jego adopcja odbędzie się poprzez Fundacje grzecznościowo)
  3. umów się na pierwszy spacer zapoznawczy
    przygotuj się na wizytę przed-adopcyjną naszego przedstawiciela
  4. procedury kończą się zawarciem umowy adopcyjnej z Fundacją