Yoruś niezdatny do użytku

Yoruś – rasowy piesek z wzorowej hodowli (!) 🏆 i kolejna historia o wykorzystaniu i bezdusznym podejściu do istoty żywej, która służyła jedynie jako narzędzie do generowania zysków. 💰 Jego zadaniem było rozmnażanie się i dostarczanie szczeniąt, które miały przynosić hodowcy pokaźne pieniądze. Nie liczyło się jego zdrowie i dobrostan, a jedynie liczba szczeniąt, które mógł spłodzić.
A gdy upłynęły lata płodności, a jego zdrowie zaczęło się pogarszać 🥲, nie znaleziono już dla niego żadnego zastosowania. Stał się zbędnym balastem, który tylko generował koszty utrzymania.
📌 I tak Fredzio trafił do nas. Brudny, cuchnący, wychudzony, z zapaleniem skóry, uszu, oczu, wyłysieniami, przerośniętymi pazurami, anemią i koszmarnymi zwyrodnieniami układu ruchu.
Historia Fredzia jest jedynie jednym z tysięcy przypadków, które odsłaniają nam okrutną rzeczywistość, w jakiej często żyją zwierzęta służące do celów handlowych. 😡
Wielu z nas przechodzi obojętnie obok tych historii, ale powinniśmy pamiętać, że to my, ludzie jesteśmy za nie odpowiedzialni.
🫶🆘 Fredzio potrzebuje wsparcia na leczenie, w tym operację wnętrostwa oraz profilaktykę. Prosimy w jego imieniu. 🙏
💟BLIK: 690 280 455
❤️‍🩹mBank: 75 1140 2004 0000 3102 8308 5025
▶️ Fredzia można wesprzeć również tu: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/niezdanydouzytku