Uwaga – nabór na wolontariat!

Poszukujemy osób chcących poświęcić swój wolny czas potrzebującym stworzeniom. Praca w Fundacji nie jest łatwa. Zwierzęta, które trafiają pod nasze skrzydła zazwyczaj są chore, przestraszone, a nawet agresywne wskutek doznanej od ludzi krzywdy.

Dopiero dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy uczą się na nowo zaufania i dobrego kontaktu z człowiekiem. Do każdego z nich trzeba trafić, nauczyć dobrych manier, przygotować do adopcji po to, by każde z nich mogło znaleźć nowy wspaniały i odpowiedzialny dom. Jednak zanim nastąpi happy end wolontariusze poświęcają wiele godzin na karmienie, zabiegi pielęgnacyjne, spacery i szkolenie. Trzeba mieć dużo odporności fizycznej i psychicznej, żeby temu podołać szczególnie, jeśli podejmuje się wyjazdów interwencyjnych, gdzie spotykamy się bezpośrednio z aktami okrucieństwa wobec zwierząt. Jednak ci, którzy poznają nasze działania od środka, za nic na świecie nie oddaliby tych godzin, podczas których przywracają zwierzętom wiarę w ludzi. Twierdzą, że zapał i siłę czerpią z metamorfoz uratowanych zwierząt. Działalność fundacji to nie tylko bezpośrednia opieka nad zwierzętami ale m.in. również:
– organizacja kampanii edukacyjnych, zbiórek środków finansowych i darów rzeczowych itp.;
– ogłaszanie i szukanie domów stałych i tymczasowych dla podopiecznych;
– interwencje w terenie wykonywane przez patrol interwencyjny ds. ochrony zwierząt;
– reprezentowanie fundacji przed organami ścigania;
– prowadzenie prelekcji edukacyjnych oraz wiele wiele innych bardzo ważnych czynności, które mają na celu poprawienie warunków w jakich żyją zwierzęta, jak i szerzenie świadomości ludzkiej co do prawidłowego stosunku wobec naszych braci mniejszych.

Serdecznie zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do przysłania swojego CV oraz listu motywacyjnego na maila wolontariat@www.fundacjaexlege.pl