AKT OSKARŻENIA dla właściciela Foxa.

Sprawa psa Foxa miała miejsce 28.02.2021 r. na osiedlu domków jednorodzinnych w Lublinie.

W tym dniu skontaktowała się z nami kobieta, która łamiącym się głosem poprosiła o pomoc dla sparaliżowanego psa, który z trudnością się porusza powłócząc nogami na podjeździe posesji, na której mieszka od szczeniaka wraz ze swoimi właścicielami.

⚠️ Kiedy udaliśmy się na miejsce, ujrzeliśmy zaniedbanego psa leżącego przy garażu pod domem. Pies nie mógł się podnieść – jego przednie łapy z trudem ciągnęły bezwładne ciało. Fetor jego zaniedbanej i pozlepianej fekaliami sierści, czuć było z daleka.

Bród, smród, kołtuny, fekalia i gałęzie(!) wplątane w sfilcowaną sierść – to wszystko oblepiało ciało małego psa.

😓 Pies popiskuje. Jest strasznie zimno, przeszywający wiatr, któremu towarzyszy mżawka powodują, że sami drżymy z zimna, choć nie mamy na sobie mokrego ubrania i nie leżymy bezpośrednio na bruku.

Rodzina ma świadomość, że pies jest chory ale żadne z nich nie odczuwa potrzeby zabrania go do weterynarza. Padają argumenty, że lekarz jest drogi, że to starość i takie tam inne ludowe mądrości.

👉 Tymczasem, jeśli śledzicie nasz profil wiecie, jaką metamorfozę przeszedł Fox pod naszą opieką i jak bardzo dzisiaj jest szczęśliwym psem 🙂

➡️ Zobaczcie filmy, gdzie m.in. ujrzycie Foxa zaledwie 8 dni po naszej interwencji 🤗

Jan B. został oskarżony o popełnienie przestępstwa z art. 35 ust 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt tj. czyn zagrożony do 3 lat pozbawienia wolności. Fundacja EX LEGE będzie pełniła rolę oskarżyciela posiłkowego w tej sprawie.