Enya

Enya jest wesołym, pełnym werwy i kochającym zabawę, rocznym owczarkiem niemieckim. W zachowaniu łagodna, chętnie wykonuje polecenia i uczy się nowych rzeczy. Na co dzień opanowana i pewna siebie, chociaż z powodu warunków w jakich dotychczas żyła, do sytuacji dla niej nowych potrafi podchodzić z dozą lękliwości. Potrzebuje sporej dawki ruchu i zabaw z opiekunem aby spożytkować swój entuzjazm. Uwielbia łapanie aportu i zabawy szarpakiem. Pomimo tego, że na spacerach potrafi reagować szczekaniem na inne psy, ma do nich bezkonfliktowy stosunek. Jest również łagodna do mniejszych zwierząt przebywających w domu lecz na zewnątrz ma ochotę pogonić np. kota. Ładnie chodzi na smyczy. W domu jest spokojna, zachowuje czystość i grzecznie pozostaje z innym psem pod nieobecność opiekuna. Zdarza się jej jednak, że z nudów coś nieznacznie nabroi.

Dla aktywnej, konsekwentnej osoby, znającej wymagania rasy będzie wspaniałym towarzyszem. Przyszły opiekun musi być świadomy, jak ważną dla jej prawidłowego rozwoju jest aktywność zarówno fizyczna jak i psychiczna, która jest niezbędna szczególnie w wypadku tej rasy.
W momencie odebrania była skrajnie zagłodzona i pozbawiona podstawowych potrzeb. Ganiała swój ogon. Obecnie tego nie robi, ani w domu ani na spacerach, ale w sytuacjach stresowych/ nowych dla niej/ sytuacjach wywołujących nadmiar emocji, przypuszczamy, że zainteresowanie ogonem może się pojawić.
Może mieszkać w domu z dziećmi ale powyżej 12 roku życia.

Eni mieszka w bloku z inną sunią i świnką morską.
Niebawem zostanie wykastrowana.
Jest zaszczepiona i zaczipowana.