Kovu

Kovu to około roczny pies w typie owczarka belgijskiego malinois, który stracił swój pierwotny dom w niewyjaśnionych okolicznościach . Jeden z mieszkańców z podlubelskiej miejscowości zauważył go koczującego przy drodze i polującego na przejeżdżające samochody.

Zaopiekował się nim lecz z powodów osobistych nie mógł go pozostawić i postanowił za pomocą anonsu internetowego „oddać w dobre ręce”. W obawie o to, że zwierzę mogłoby trafić w nieodpowiednie ręce podjęliśmy decyzję o przyjęciu KOVU pod naszą opiekę.

Wyjątkowe umaszczenie KOVU, jego zrównoważone usposobienie i wysoki popęd łupu pozwalają sądzić, że przynajmniej jedno z jego rodziców nosi cechy owczarka belgijskiego malinois. Ten młodziutki, bo około roczny pies, radośnie nastawiony jest do otoczenia i z wielką pasją eksploruje je za pomocą intensywnego węszenia, czujnego nasłuchiwania i bacznego przyglądania się z komicznie przekrzywianą głową. Jego lękliwe zachowanie wobec stanowczego tonu głosu podpowiada, że KOVU niejedno już przeszedł w swoim życiu. Mimo że niewiele jeszcze umie, jest szalenie karny i wyjątkowo szybko pojmuje zasady, jakie się mu stawia. Wobec swojego człowieka uległy, choć z uporem właściwym psom użytkowym, próbuje przesuwać wyznaczane mu granice – potrzebuje więc konsekwentnego przewodnika, który pojmuje, jaka odpowiedzialność spocznie na jego barkach po przygarnięciu tej niezwykłej perły, jaką jest nasz podopieczny. Chętnie uczy się chodzenia na luźnej smyczy, samokontroli, podstawowych komend. Ruchomy cel stanowi dla KOVU ulubione wyzwanie, przez co koty, małe dzieci, rowerzyści, czy auta mogą początkowo stanowić dla pieska problem w opanowaniu emocji, lecz z łatwością można odwrócić jego uwagę przy pomocy piłki, czy szarpaka lecz nie smakołyków, nad polubieniem których należy jeszcze popracować. Z łatwością akceptuje obecność innych psów, a po kilkukrotnej próbie sił, nad którą bez trudu można zapanować – szybko przyjmuje wyznaczone mu miejsce w hierarchii stada. Ten inteligentny, łagodny pies wymaga odpowiedzialnej ręki, która przygotuje go do codziennego posłuszeństwa wobec człowieka i życia przepełnionego mądrą miłością w duchu pracy sportowej. KOVU wydamy jedynie w odpowiedzialne ręce doskonale znające specyfikę rasy.

KOVU jest zdrowy, zaszczepiony, zabezpieczony przeciwko pasożytom zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym, zaczipowany, a także lada dzień zostanie poddany zabiegowi kastracji.

Warunkiem adopcji jest m.in. wypełnienie ankiety przed-adopcyjnej oraz wizyta przed-adopcyjna. W celu uzyskania ankiety prosimy o wysłanie maila na adres info@www.fundacjaexlege.pl
Nie dowozimy zwierząt.

kovu