Akcja ZwierzoLublin w Felicity

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE ma przyjemność zaprosić Państwa już w przyszłą niedzielę 9 października 2016 w godz. 10.00 – 18.00 do Atrium Felicity przy Al. Wincentego Witosa 32 w Lublinie na wspaniałe pro-zwierzęce wydarzenie ZWIERZOLUBLIN 2016, które zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina.
Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Radio Centrum oraz lublin112.pl objęli wydarzenie patronatem medialnym.

PROGRAM:

★ prezentacja podopiecznych z interwencji Fundacji EX LEGE, porady prawne dotyczącej praw ochrony zwierząt, wystawa fotografii, informacje dotyczące naboru na wolontariat, głosowanie na projekt ZWIERZOPATROL M-116 Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin,, promocja akcji „Nie Kupuj – adoptuj!”, “Stop żywym prezentom!”, “Dom tymczasowy ratuje im życie”, “Nie kupuj okrucieństwa!”, „Stop pseudohodowlom”, “Twój pies, Twoja kupa!”
Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka darów przy hipermarkecie AUCHAN

★ prezentacja wybranych podopiecznych Fundacja Epicrates – egzotycznych zwierząt z interwencji; porady prawne, hodowlane i weterynaryjne z zakresu problematyki dotyczącej zwierząt egzotycznych; promocja odpowiedzialnej terrarystyki

★ prezentacja podopiecznych Króliczy Zakątek w Lublinie – Stowarzyszenie Pomocy Królikom; edukacja z zakresu opieki nad zajęczakami w zakresie żywienia, opieki weterynaryjnej, profilaktyki i kastracji, oraz promocja adopcji

★ prezentacja podopiecznych szukających domów ze Schronisko dla Zwierząt w Lublinie

★ Stowarzyszenie Łapa na Szlaku opowie nam o dogoterapii i psich sportach – dogrekking i obedience

Active – dog zaprezentuje pokazy posłuszeństwa psów -obedience i agility

Przychodnia Weterynaryjna REX mając na celu zwiększenie świadomości i ugruntowanie odpowiedzialności za pupila zaprezentuje aktualne wiadomości na temat utrzymania, profilaktyki, leczenia i żywienia gryzoni oraz królików.

★ Szkoła Policealna Perspektywa Lublin zaprezentuje profil „technik weterynarii” i zorganizuje SŁODKI KIERMASZ, z którego dochód przekaże na podopiecznych Fundacji EX LEGE.

Zkwp Oddział W Lublinie opowie o swojej działalności, a także zaprezentuje pokaz kilku ras

Laseromania Studio reklamy wykona bezpłatne adresatki dla pupili mieszkańców Miasta Lublina – finansowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

★ odbędzie się aukcja prac plastycznych – organizator Pracownia plastyczna MDK2 w Lublinie pod kierunkiem Anny Staniak, współorganizatorzy: pracownie plastyczna z MDK “Pod Akacją”, pracownia malarstwa Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej oraz pracownia rysunku i grafiki Katarzyny Niedźwiadek – dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na leczenie i utrzymanie podopiecznych Fundacji EX LEGE

Infinitum Marketing & Organizacja Imprez zajmie się naszymi najmłodszymi gośćmi organizując zabawy ruchowe i mini-konkurencje, kącik plastyczny z konkursem o tematyce pro-zwierzęcej, pomaluje dzieciakom buzie we wzory zwierzątek i wymodeluje niezwykłe zwierzakowe balony 🙂

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na 2016 rok.

ZWIERZOLUBLIN skierowany do społeczności lokalnej Miasta Lublin i ma za zadanie promowanie właściwej postawy człowieka wobec zwierząt, prawidłowego dobrostanu oraz poszanowania praw zwierząt.