POKOCHAJ ZWIERZAKA w Tarasach Zamkowych

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE ma przyjemność zaprosić Państwa już w sobotę 23 czerwca 2018 roku w godz. 12.00 – 18.00 do Tarasy Zamkowe przy Al. Unii Lubelskiej 2 w Lublinie na drugą edycję wspaniałego pro-zwierzęcego wydarzenia POKOCHAJ ZWIERZAKA.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Akcja POKOCHAJ ZWIERZAKA w Tarasach Zamkowych to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaproszone przez nas lubelskie organizacje pro-zwierzęce zaprezentują swoich podopiecznych czekających na nowych właścicieli. Imprezie towarzyszyć będą psy, koty, króliki, fretki, a także zwierzęta egotyczne.

W specjalnie przygotowanej strefie na parterze będzie można skorzystać z porad ekspertów z różnych fundacji i stowarzyszeń, uzyskać wiele wartościowych informacji o odpowiedzialnym podejściu do zwierząt, pielęgnacji, żywieniu, szkoleniu oraz aspektach prawnych. Będzie istniała również możliwość skorzystania z porad lekarza weterynarii. Odpowie on na pytania dotyczące zdrowia naszych pupili – utrzymania, profilaktyki, leczenia oraz żywienia.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla najmłodszych – w kąciku dla dzieci przewidziane jest malowanie buziek w motywy wybranych zwierzątek, kreatywne zabawy z wykorzystaniem sześciennych kolorowych gąbek, z których powstaną efektowne zwierzaki, a także zabawy ruchowe i mini-konkurencje o tematyce pro-zwierzęcej.

PROGRAM:

★ prezentacja podopiecznych z interwencji Fundacji EX LEGE, porady prawne dotyczącej praw ochrony zwierząt, wystawa fotografii, informacje dotyczące naboru na wolontariat, promocja akcji „Nie Kupuj – adoptuj!”, “Stop żywym prezentom!”, “Dom tymczasowy ratuje im życie”, “Nie kupuj okrucieństwa!”, „Stop pseudohodowlom”, “Twój pies, Twoja kupa!”, „Akcja sterylizacja!”

★ prezentacja wybranych podopiecznych Fundacja Epicrates oraz @Lubelskie Egzotarium – egzotycznych zwierząt z interwencji; porady prawne, hodowlane i weterynaryjne z zakresu problematyki dotyczącej zwierząt egzotycznych; promocja odpowiedzialnej terrarystyki

★ prezentacja podopiecznych Króliczy Zakątek w Lublinie – Stowarzyszenie Pomocy Królikom; edukacja z zakresu opieki nad zajęczakami w zakresie żywienia, opieki weterynaryjnej, profilaktyki i kastracji oraz promocja adopcji

★ prezentacją podopiecznych oraz poradami dotyczącymi dobrostanu gatunku, jakim są fretki zajmie się Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek

★ prezentacja podopiecznych szukających domów ze Schronisko dla Zwierząt w Lublinie

★ prezentacja podopiecznych szukających domów ze Schroniska w Nowodworze

Stowarzyszenie Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt opowie o swoim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt i poruszy problematykę dzikich zwierząt

★ Active – dog zaprezentuje pokazy posłuszeństwa psów

★ Super IQ przygotuje strefę z klockami oraz Park Trampolin JUMP XL zajmą się naszymi najmłodszymi gośćmi organizując dla nich zabawy ruchowe i mini-konkurencje o tematyce pro-zwierzęcej. Animatorzy z JUMP XL pomalują maluchom buzie w motywy zwierzątek i poprowadzą kreatywne zabawy z wykorzystaniem sześciennych kolorowych gąbek, z których powstaną efektowne zwierzaki. Dodatkowo uczestnicy zabaw otrzymają vouchery do Parku JUMP XL 1+1 Gratis!

Patroni medialni: TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, Radio Centrum, lublin112.pl

Projekt jest współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin 2018 rok.

tarasy2018