Pokochaj Zwierzaka w Tarasach Zamkowych – akcja adopcyjna

Już w tę sobotę 22 kwietnia w Tarasach Zamkowych w Lublinie w godz. 10.00 – 18.00 odbędzie się akcja adopcyjna „Pokochaj Zwierzaka”.

Akcja Pokochaj Zwierzaka w Tarasy Zamkowe to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego lubelskie organizacje prozwierzęce zaprezentują swoich podopiecznych, czekających na nowych właścicieli. Imprezie towarzyszyć będą psy, koty, króliki, szczurki, fretki, a także zwierzęta egotyczne. W specjalnie przygotowanej strefie na parterze będzie można skorzystać z porad ekspertów z różnych fundacji i stowarzyszeń, uzyskać wiele wartościowych informacji o odpowiedzialnym podejściu do zwierząt, pielęgnacji, żywieniu, szkoleniu oraz aspektach prawnych. Będzie istniała również możliwość skorzystania z porad lekarza weterynarii. Odpowie on na pytania dotyczące zdrowia naszych pupili – utrzymania, profilaktyki, leczenia oraz żywienia.

Dzięki Super IQ wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji i zabaw dla najmłodszych – w kąciku dla dzieci przewidziane jest malowanie buź, modelowanie balonów, a także warsztaty z robotyki – wszystko oczywiście o tematyce pro-zwierzęcej.

Podczas wydarzenia będzie miał również miejsce finał Konkursu plastycznego „MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK”. Szczegóły Konkursu dostępne są na naszej stronie internetowej >>

Fundatorami nagród w Konkursie są: Infinitum Studio oraz Kemping u Superika. Dziękujemy!

Oprócz podopiecznych Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE do udziału zaprosiliśmy również podopiecznych Fundacja Epicrates i Lubelskiego Egzotarium, Schronisko dla Zwierząt w Lublinie, Schronisko w Krzesimowie, Króliczy Zakątek w Lublinie – Stowarzyszenie Pomocy Królikom, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek oraz Szczurogród – Dom Tymczasowy w Lublinie.

Prezentowani przez nas podopieczni to zwierzęta porzucone, bezdomne lub odebrane właścicielom na skutek niehumanitarnego traktowania. Żywimy ogromną nadzieję, że dzięki wydarzeniu uda nam się znaleźć dla tych okrutnie potraktowanych przez los zwierzaków domy, które otoczą je opieką i miłością. To właśnie dzięki nim zwierzęta nauczą się na nowo zaufać człowiekowi, czerpać radość z życia oraz odzyskać siły. Dla przedstawicieli organizacji prozwierzęcych nie ma nic wspanialszego nad widok powracających do zdrowia, radosnych podopiecznych, w towarzystwie swoich szczęśliwych, nowych opiekunów.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski oraz lublin112.pl.

ZAPRASZAMY!

tarasy