POMYSŁOWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC

⁉️ POMYSŁOWOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC
/woj. lubelskie, powiat lubartowski/

🛑 TRUDNO BYŁO DAĆ WIARĘ 😡 zgłoszeniu, jakie otrzymaliśmy od kobiety poruszonej losem psa przetrzymywanego w nieprawdopodobnych warunkach bytowych.

👉 Gdyby nie wiatr, który zniszczył prowizoryczne schronienie, NIKT NIGDY nie dowiedziałby się o psie żyjącym na łańcuch w szczerym polu, któremu za schronienie miała wystarczyć druciana klatka przykryta porwaną parcianą płachtą. Jak się okazuje pies miał za za zadanie ‼️ BRONIĆ RYB W STAWIE, na które miała polować wydra.

Wydawałoby się, że świadomość ludzi w obszarze dbania o dobrostan zwierząt i trzymanie ich w humanitarnych warunkach, cały czas się poprawia. Z jednej strony ludzie traktują swoje psy, jak członków rodziny, z drugiej zaś są one traktowane przedmiotowo i wykorzystywane, jako narzędzia – bez baczenia na ich potrzeby gatunkowe, ale i obowiązujące przepisy prawa, które jasno określają obowiązki spoczywające na właścicielach.

👉 Podczas naszej wizyty pies natychmiast został zabrany do kojca zaopatrzonego w budę. Szczęśliwie zwierzę było w bardzo dobrej kondycji psychofizycznej. Podczas drogi do domu manifestował ogromną zażyłość z przedstawicielami rodziny.
Będziemy monitorować to miejsce.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE
Organizacja Pożytku Publicznego
❤ 1% KRS: 0000588055