Wyrok – husky ciągnięty za samochodem

Jak zawsze nieustępliwi! Zapadł kolejny prawomocny wyrok w sprawie naszego podopiecznego!

Tym razem walczyliśmy o los Silvera – huskiego ciągniętego za samochodem. Podczas długiego procesu walczyliśmy w pierwszej kolejności o to, by Silver mógł zostać z nami po tym, jak sąd w Białej Podlaskiej wydał rozporządzenie o zwrocie psa właścicielowi. Nie ugięliśmy się i do dziś Silver jest z nami! Kiedy 3 października 2017 r. Sąd w Białej Podlaskiej wydał wyrok uznający Józefa D. winnym za to, że w dniu 28 lutego 2017 roku w miejscowości Terespol na drodze krajowej K-2 powiatu bialskiego, woj. lubelskiego, znęcał się nad własnym psem rasy husky w ten sposób, że kierując samochodem osobowym prowadził, jak również ciągnął psa uwiązanego na lince holowniczej zmuszając w ten sposób do biegu po asfalcie w wyniku czego zwierzę doznało głębokich otarć na środkowych opuszkach wszystkich łap, co spowodowało ból tj. popełnienia czynu wyczerpującego dyspozycję art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt i skazał go na 1000 zł grzywny, zakaz posiadania zwierząt na okres roku, przepadek psa oraz nawiązkę na schronisko w Białej Podlaskiej złożyliśmy apelację.

Na skutek apelacji od wyroku Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej Sąd Okręgowy w Lublinie zmienił zaskarżony wyrok w ten sposób, że uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu z art. 35 ust. 2 w zw. z art. 35 ust 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt i skazał go na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz nawiązkę 1000 zł na Fundację EX LEGE, gdzie do dnia dzisiejszego Silver czeka pod troskliwą opieką naszego wolontariusza na nowy dom. Dalsza część wyroku pozostała bez zmian.

Drodzy, przypominamy że to dzięki Wam jesteśmy w stanie pomagać naszym braciom mniejszym. Pamiętajcie o nas przy składaniu zeznania rocznego bo to właśnie takim zwierzakom, jak Silver można przekazać 1% podatku dochodowego. Dzięki tej formie wsparcia z Państwa strony będziemy mogli działać jeszcze prężniej, aby pomagać najsłabszym. Każdy nawet najmniejszy przekazany 1% będzie dla nas krokiem do przodu w walce o poprawę losu wszystkich potrzebujących zwierząt.

Media o sprawie:
TVN24
https://kontakt24.tvn24.pl/kierowca-jedzie-a-pies-na-linie-…
Kurier Lubelski http://www.kurierlubelski.pl/…/ciagnal-psa-za-samochodem-z…/
Dziennik Wschodni
http://www.dziennikwschodni.pl/…/holowal-psa-za-samochodem-…
lublin112.pl
http://www.lublin112.pl/ciagnal-psa-samochodem-interweniuj…/
http://www.lublin112.pl/holowal-huskiego-za-samochodem-pie…/

 

wyrok husky