Wyrok – nielegalna sprzedaż labradorów

Drodzy, kolejny prawomocny wyrok.

Pamiętacie sprawę ogłoszenia opublikowanego na jednej ze stron na Facebooku, które dotyczyło rzekomego oddania psów w typie rasy labrador, a w konsekwencji okazały się być na sprzedaż w kwocie 500 zł za szczeniaka? Finalnie zarówno szczenięta, jak i suka trafiły pod naszą opiekę, a sprawą zajął się Sąd w Lubaczowie, gdzie, jak zawsze w sprawach swoich podopiecznych, Fundacja EX LEGE występowała w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Dziś publikujemy prawomocny wyrok, jaki zapadł w sprawie tych zwierząt.

Sąd Rejonowy w Lubaczowie uznał Wojciecha S. winnym tego, że w okresie bliżej nieokreślonego czasu do dnia 8.11.2017 roku naruszył zakaz rozmnażania psów w celach handlowych i skazał go na karę grzywny w kwocie 1,500 zł, następnie orzekł przepadek suki oraz szczeniąt, a także nałożył nawiązkę w kwocie 1.000 zł, na rzecz Fundacji EX LEGE jednocześnie obciążając go kosztami sądowymi w kwocie 200 zł.

Kochani, przypominamy że to dzięki Wam jesteśmy w stanie pomagać barciom mniejszym. Pamiętajcie o nas przy składaniu zeznania rocznego bo to właśnie takim zwierzakom, jak Luna można przekazać 1% podatku dochodowego. Dzięki tej formie wsparcia z Państwa strony będziemy mogli działać jeszcze prężniej, aby pomagać najsłabszym. Każdy nawet najmniejszy przekazany 1% będzie dla nas krokiem do przodu w walce o poprawę losu wszystkich potrzebujących zwierząt.

sprawa Lab