Akt oskarżenia wobec lekarza weterynarii za zabicie psów ze szczególnym okrucieństwem i wobec myśliwego za zabicie suki

Prokuratura Rejonowa w Łomży zakończyła śledztwo w sprawie zabicia zwierząt w dniu 4 grudnia 2018 r. w miejscowości Pieńki Borowe, gmina Jedwabne i złożyła w Sądzie Rejonowym w Łomży akt oskarżenia przeciwko LEKARZOWI WETERYNARII i MYŚLIWEMU Wojciechowi R., oskarżonemu o to, że działając ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM pozbawił życia 3 szczeniaki, tj. o czyn z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt w zw. a art. 35 ust. 1 ww. ustawy oraz inne oraz przeciwko MYŚLIWEMU Wojciechowi R. oskarżonemu o zastrzelenie suki, matki szczeniąt tj. o czyn z art 35 ust. 1 ww. ustawy.

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE powzięła informację na temat tego zdarzenia na początku grudnia 2018 r. i z uwagi na jego okoliczności oraz drastyczny przebieg, pomimo dzielących nas 300 km postanowiła zająć się sprawą składając obszerne zawiadomienie.

Finalnie Fundacja zgłosiła swój udział w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy i tym samym będzie reprezentowała prawa uśmierconych zwierząt przed łomżyńskim sądem.

Andrzej R., LEKARZ WETERYNARII i MYŚLIWY, który od prawie 30 lat prowadzi praktykę w Łomży miał zdaniem prokuratury bestialsko zamordować trzy szczenięta oraz nakłaniać myśliwego Wojciecha R, mieszkańca gminy Jedwabne do oddania śmiertelnego strzału z broni palnej do bezbronnej, uwiązanej na jego podwórku suki.

Niestety Andrzej R. NADAL PRACUJE jako lekarz weterynarii, gdyż Sąd uchylił środki zapobiegawcze zastosowane wobec niego przez Prokuraturę, w tym zakaz wykonywania zawodu. Niestety na tę decyzję nie przysługiwał środek odwoławczy.

W naszej ocenie postępowanie przygotowawcze zostało zakończone przedwcześnie i niestety nie objęło wszystkich wątków wynikających z materiału dowodowego. Będziemy informowali Państwa o naszych dalszych ustaleniach w tej sprawie.

fot.Pixabay

matka-i-mlode