Proces lekarza weterynarii i myśliwego Wojciecha R

18 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w Sądzie Rejonowym w Łomży rozpoczął się proces LEKARZA WETERYNARII i MYŚLIWEGO Wojciecha R., oskarżonego o to, że działając ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM pozbawił życia 3 szczeniaki, tj. o czyn z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt w zw. a art. 35 ust. 1 ww. ustawy oraz inne, a także MYŚLIWEGO Wojciecha R. oskarżonego o zastrzelenie suki, matki szczeniąt tj. o czyn z art 35 ust. 1 ww. ustawy.

Andrzej R., LEKARZ WETERYNARII i MYŚLIWY, który od prawie 30 lat prowadzi praktykę w Łomży miał zdaniem Prokuratury bestialsko zamordować trzy szczenięta oraz nakłaniać myśliwego Wojciecha R, mieszkańca gminy Jedwabne do oddania śmiertelnego strzału z broni palnej do bezbronnej, uwiązanej na jego podwórku suki, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Niestety Andrzej R. NADAL PRACUJE, jako lekarz weterynarii, gdyż Sąd uchylił środki zapobiegawcze zastosowane wobec niego przez Prokuraturę, w tym zakaz wykonywania zawodu. Niestety na tę decyzję nie przysługiwał środek odwoławczy.

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE powzięła informację na temat tego zdarzenia na początku grudnia 2018 r. i z uwagi na jego okoliczności oraz drastyczny przebieg, pomimo dzielących nas 300 km postanowiła zająć się sprawą składając obszerne zawiadomienie.

Finalnie Fundacja zgłosiła swój udział w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy i tym samym będzie reprezentowała prawa uśmierconych zwierząt przed łomżyńskim sądem.

proces