KOPAŁ, UDERZAŁ RĘKOMA I PRZYDUSZAŁ DO CHODNIKA

Michał K. 31-letni mieszkaniec Lublina odpowie przed sądem za znęcanie się nad psem w ten sposób, że kopał, uderzał rękoma i przyduszał do chodnika roczną suczkę w typie rasy yorkshire terrier.

Zdarzenie miało miejsce w marcu bieżącego roku, kiedy to kobieta jadąc jedną z ulic Lublina przez otwarte okno usłyszała przerażający skowyt psa. Kiedy się zatrzymała zobaczyła mężczyznę, który kopał, uderzał rękoma i przyduszał do chodnika maleńką suczkę. Na krzyk kobiety mężczyzna złapał suczkę pod pachę i szybko się oddalił. Pomimo tego, kobieta się nie poddała i powiadomiła Policję.

Niestety już 14 maja br. Prokuratura umorzyła dochodzenie wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa. Postanowienie o umorzeniu na szczęście dostarczono naszej Fundacji, która natychmiast zapoznała się z aktami sprawy i złożyła zażalenie.

Na skutek naszego zażalenia 4 listopada 2020 roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie uchylił postanowienie i zwrócił sprawę Prokuraturze. Kilka dni temu otrzymaliśmy informację, że Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Michałowi K., oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 35 ust 1 a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt.

Cieszymy się, że i tym razem udało nam się wygrać z bezdusznym postanowieniem Prokuratury. Finalnie Fundacja EX LEGE będzie pełniła rolę oskarżyciela posiłkowego w tej sprawie.

Obraz może zawierać: pies