KSIĄDZ WINNY ZNĘCANIA SIĘ NAD ATOSEM

Sąd: Atos był rażąco zaniedbany. Pies spał w zrujnowanej stodole, był dokarmiany przez dzieci w pobliskiej szkoły, miał liczne schorzenia, nie był wożony do weterynarza.

👉 Od sierpnia 2018 roku walczymy o sprawiedliwość dla Atosa, którego nasza wolontariuszka znalazła w niedzielę pod kościołem, w którym trwała właśnie msza. 🥺

✔ 24 grudnia 2018 roku Prokuratura w Opolu Lubelskim zakończyła śledztwo dotyczące znęcania się nad psem i kieruje do Sądu akt oskarżenia przeciwko proboszczowi parafii.

☢ 16 maja 2019 roku Sąd Rejonowy Lublin – Zachód w Lublinie umarza Z URZĘDU (❗) sprawę duchownego, powołując się na ZNIKOMY STOPIEŃ SPOŁECZNEJ SZKODLIWOŚCI CZYNU (❗)

⛔ Nie zgadzamy się z takim stanowiskiem Sądu i składamy na tę decyzję zażalenie. ✅ Nasze zdanie podzieliła również Prokuratura Rejonowa w Opolu Lubelskim.

✔ sierpień 2019 r. Sąd Okręgowy w Lublinie UWZGLĘDNIA zażalenie Fundacji EX LEGE przekazując sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi I instancji.

✔ W wyniku zażalenia sprawa wraca do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie, który w listopadzie 2019 r. UNIEWINNIA ❌ księdza Marka J.

✔ Z wyrokiem PONOWNIE nie zgadza się Fundacja EX LEGE oraz Prokuratura, w wyniku czego składamy apelację.

✔ 29.09.2020 r. Sąd Okręgowy w Lublinie uznaje obie apelacje za ZASADNE i kieruje sprawę do ponownego rozpoznania.

✔ Proces rusza ponownie 15 stycznia 2021 roku.

🛑 Wczoraj, tj. dnia 10 marca 2021 roku zapada wyrok: Sąd uznaje oskarżonego winnym znęcania się nad psem i skazuje go na 1000 zł grzywny, zakaz posiadania psów na okres 1 roku, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz obowiązek zwrócenia Fundacji kosztów ratowania życia Atosa. Z uwagi na niskie dochody zwalnia natomiast księdza od kosztów sądowych.

Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżonego księdza nie było na ogłoszeniu wyroku.

Walkę w imieniu Fundacji stoczył nasz niezastąpiony Adwokat Tomasz Nowak 💪 ❤️❤️ ❤️ .

⬇ ⬇ ⬇

PROSIMY — jeżeli jesteś gotowy pomagać razem z nami, przekaż 1% podatku wpisując ❤️ KRS: 0000588055. Nie pozwól, aby okrucieństwo dotarło do tych, którzy sami nie potrafią zawołać o pomoc…

Wierzymy, że razem możemy więcej❗

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖