Znów zawinił człowiek

Pseudohodowla, czerpanie korzyści finansowych kosztem zwierząt, całe życie w kojcu, aby finalnie długotrwale cierpieć z powodu nieleczonych chorób. Sunie zostały zakupione z pseudohodowli do “domu”, który okazał się takim samym miejscem. Ot tak, zwykłe życie cierpiących od lat dwóch suń. Nie było im łatwo. Kiepskie warunki, brak zainteresowania ze strony człowieka i choroby męczyły ich małe ciała. Zostały odebrane. Przed Kiką i Inez nowe życie.

Odebrane wraz z nimi króliki znalazły już bezpieczne schronienie pod skrzydłami Stowarzyszenie Pomocy Królikom-Króliczy Zakątek w Lublinie -. Dziękujemy! One również będą szukać domu, jak tylko dojdą do siebie.

Tylko czy znajdzie się ktoś, kto pokocha dojrzałe skrzywdzone psie serca?

KIKA trafiła do nas w stanie ogólnym złym, była apatyczna. Sierść w złej kondycji – obecne wyłysienia, kołtuny i liczne odchody pcheł. Na głowie po wygoleniu kołtuna obecny hot-spot. Uszy chore, kanały słuchowe przebudowane, zaczerwienione, bolesne przy dotyku. W uszach obecność
ropnej wydzieliny. Okolica prawego oczodołu pokryta kołtunami oraz ropną wydzieliną. Brak widocznej gałki ocznej. Diagnoza: APZS, nowotwór listwy mlecznej, ropne zapalenie spojówek, hot-spot.

INEZ trafiła do nas w stanie ogólnym złym, była osowiała. Sierść w złej kondycji z bardzo licznymi wyłysieniami i kołtunami – skóra łojotokowa, z obecnością wykwitów i odchodami pcheł, miała poprzerastane pazury. Uszy chore, kanały słuchowe przebudowane, bolesne przy dotyku, zaczerwienione. W uszach obecność ropnej, cuchnącej wydzieliny. Diagnoza: niedoczynność tarczycy, APZS, alergia, zapalenie dróg oddechowych, nowotwór listwy mlecznej.

Obie suczki mają ponad 10 lat. Wciąż szukamy dla nich domów tymczasowych, bądź stałych.
Osoby pragnące im w ten sposób pomóc prosimy o kontakt poprzez prywatną wiadomość lub drogą mailową na adres adopcje@fundacjaexlege.pl

Kochani, bardzo prosimy o wsparcie finansowe z przeznaczeniem na leczenie i utrzymanie suczek.

Tutaj można je wesprzeć: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/zawinilczlowiek