Jaki związek mają te przedmioty ze zwierzętami?

Jaki związek mają te przedmioty ze zwierzętami❓

Wbrew pozorom bardzo duży, czego świadkami byliśmy wielokrotnie.

👉 NITKA, SZNUREK, ŻYŁKA – stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo, nawet, jeśli zorientujemy się, że zwierzę je połknęło, nie zawsze można uratować jego życie!

👉 NASZYJNIKI, PIERŚCIONKI, KOLCZYKI – która kobieta ich nie ma? Wiele lubi je eksponować na ładnej komodzie, mieć pod ręką, gdy trzeba zdecydować, jakie ozdoby dobrać do stroju.

UWAGA! Twój kot też je lubi, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie wie, że są niejadalne i że może je niechcący połknąć!

👉 CZEKOLADA, KAKAO – jakże często dostępne na wyciągniecie ręki w naszych domach. Jeśli zwierzę -pies, kot, postanowi spróbować tego przysmaku wystąpią u niego zaburzenia układów krążenia i nerwowego, a stanie się tak z powodu zawartej w nich teobrominy. Zjedzenie produktów zawierających teobrominę może nawet spowodować śmierć zwierzęcia!

👉 ŚMIETNIK – dla człowieka rzecz, którą omija, której nie dotyka, bo zarazki, bo bakterie…. – Dla psa??? Źródło interesujących zapachów, smaków, super zabawa, zwłaszcza, gdy pies jest znudzony, głodny, samotny… Jest duże prawdopodobieństwo, że pies zjadając resztki pożywienia zje również coś szkodliwego, ostrego, trującego!

👉 BUTY – kusząca zabawka dla psa. Ilość zdjęć pogryzionego przez psy obuwia zamieszczanych przez rozbawionych lub rozzłoszczonych właścicieli szczeniąt na portalach społecznościowych jest wręcz zatrważająca!
Największym problemem w tym wypadku nie jest zniszczona rzecz, ale fakt połknięcia przez psa fragmentów gumy, sznurowadeł, klamerek itp.!

👉 WĘDLINA – przetwory mięsne zawierające mnóstwo dodatków, takich jak sól, wzmacniacze smaku i zapachu, przyprawy, konserwanty , środki nabłyszczające i wiele innych. Wędlina nie jest pokarmem dla psa ani dla kota!

👉 ROŚLINY – znaczna część właścicieli psów i kotów nie zdaje sobie sprawy, jak wiele roślin doniczkowych oraz ogrodowych jest niebezpieczna dla ich pupili i jakie skutki może wywołać ich spożycie. Tymczasem część toksyn z w/w roślin może po spożyciu wywołać zaburzenia pracy ośrodkowego układu nerwowego czworonoga, zaburzenia pracy serca, a w konsekwencji zaburzenia oddychania, wstrząs czy śpiączkę, a nawet śmierć.

😨 Jeśli Twój pupil zje któryś z wymienionych produktów, NIE BĘDZIE TO JEGO WINA, LECZ TWOJA!

Jeśli dostosowanie mieszkania jest dla Ciebie zbyt uciążliwe i nie potrafisz zaangażować się w poznanie potrzeb zwierzęcia oraz eliminację potencjalnych niebezpieczeństw niestety nie powinieneś posiadać zwierząt ⛔. Zwierzę nie jest rzeczą, czuje, cierpi, wymaga troski i nakładów finansowych.

W naszych domach jest o wiele więcej rzeczy niebezpiecznych dla zwierząt i tylko nasza odpowiednia wiedza, umiejętność przewidywania i zaangażowanie w opiekę nad zwierzęciem może je uchronić przez chorobami, urazami, wypadkami.

Wypadki się zdarzają i nie zawsze możemy im zapobiec, jednak większość niebezpiecznych dla zwierząt zdarzeń wynika z braku odpowiedzialności i lekkomyślności opiekunów.