Rusza proces Kiry

‼ RUSZA PROCES KIRY 👩‍⚖
🔴 NA ŁAWIE OSKARŻONYCH TRZECH CZŁONKÓW RODZINY
Jutro, tj. 19.09.2023 r. w sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie rusza proces
Renaty P., Jerzego W. oraz Patryka P. oskarżonych o znęcanie oraz świadome dopuszczanie do znęcania nad suczką Kirą ze szczególnym okrucieństwem tj. o czyn zagrożony do 5 lat pozbawienia wolności.
👉 Fundacja EX LEGE będzie pełniła rolę oskarżyciela posiłkowego w tej sprawie.
📌 Sprawa Kiry miała miejsce w listopadzie 2022 roku w Lublinie. To wtedy otrzymaliśmy błagalną prośbę o pomoc dla niej od osoby, która próbowała jej pomóc na własną rękę. Pomimo próśb o poprawę warunków bytowych oraz zaprowadzenie suni do lekarza, a nawet zaangażowania w sprawę innej organizacji społecznej, jej błagania sczezły na niczym. 😡 Sunia od kwietnia do listopada 2022 r. nie otrzymała żadnej pomocy… 😰
Kiedy pojawiliśmy się na miejscu i zobaczyliśmy ten obraz niewyobrażalnego okrucieństwa wiedzieliśmy, że bez niej nie odjedziemy z tego miejsca 🥹.
😢 Kira trafiła do nas w zatrważającym stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Walczyliśmy o jej życie. Bardzo pomogła nam zgłaszająca, która użyczyła suni miejsce na czas szukania domu po tym, jak suczka opuści klinikę za co jeszcze raz dziękujemy 💗.
Dziś, jak część z Państwa wie, Kira żyje w Bieszczadach w najcudowniejszym domu na świecie – jest kochana i szczęśliwa! Możemy Was zapewnić, że rodzina Pana Krystiana codziennie wynagradza Kirze całe zło, które ją spotkało! Są po prostu cudowni ❤️.
👩‍⚖ A nam nie pozostaje nic innego, jak dzielnie walczyć o sprawiedliwość dla Kiry. W sądzie będą reprezentować Kirę nasi bohaterowie – 💕 Radca Prawny Justyna Szymala-Gotner, 💕
Kancelaria Adwokacka Adwokat Paweł Pogoda, Adwokat Agnieszka Czerniak oraz 💕 prezeska naszej Fundacji Marta Wlosek.
Wszyscy jesteśmy bardzo poruszeni sprawą Kiry. Obrazy z tej interwencji powracają, jak żywe pomimo upływu czasu… 💔

➖➖
Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE
Organizacja Pożytku Publicznego
1% KRS: 0000588055