RUSZA KOLEJNY PROCES KIRY

Poprzednia sprawa zakończyła się wyrokiem skazującym dla Jerzego W. – brata właścicielki Kiry (szczegóły opublikujemy wkrótce).

JUTRO NA ŁAWIE OSKARŻONYCH ZASIĄDZIE DWÓCH POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW RODZINY – MATKA I SYN.

Jutro, tj. 09.01.2024 r. w sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie rusza proces Renaty P. oraz Patryka P. oskarżonych o znęcanie oraz świadome dopuszczanie do znęcania nad suczką Kirą ze szczególnym okrucieństwem tj. o czyn zagrożony do 5 lat pozbawienia wolności.

Fundacja EX LEGE będzie pełniła rolę oskarżyciela posiłkowego w tej sprawie.

Sprawa Kiry miała miejsce w listopadzie 2022 roku w Lublinie. To wtedy otrzymaliśmy błagalną prośbę o pomoc dla niej od osoby, która próbowała jej pomóc na własną rękę. Pomimo jej próśb o poprawę warunków bytowych, a nawet zaangażowania w sprawę innej organizacji społecznej, jej błagania sczezły na niczym.  Sunia od kwietnia do listopada 2022 r. nie otrzymała od nikogo żadnej pomocy…

Kiedy to my pojawiliśmy się na miejscu i zobaczyliśmy ten obraz niewyobrażalnego okrucieństwa wiedzieliśmy, że bez niej nie odjedziemy z tego miejsca.
Kira trafiła do nas w zatrważającym stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Walczyliśmy o jej życie. Bardzo pomogła nam zgłaszająca, która użyczyła suni miejsca na czas szukania domu po tym, jak suczka opuści klinikę za co jeszcze raz dziękujemy.

Dziś, jak część z Państwa wie, Kira żyje w Bieszczadach w najcudowniejszym domu na świecie – jest kochana i szczęśliwa! Możemy Was zapewnić, że rodzina Pana Krystiana codziennie wynagradza Kirze całe zło, które ją spotkało! Są po prostu cudowni.

A nam nie pozostaje nic innego, jak dzielnie walczyć o sprawiedliwość dla Kiry.
W sądzie będzie reprezentować nas Radca Prawny Izabela Krupińska obok prezeski naszej Fundacji @Marta Włosek.
Wszyscy jesteśmy bardzo poruszeni sprawą Kiry. Obrazy z tej interwencji powracają, jak żywe pomimo upływu czasu…

proces-kiry