Tym razem nie zdążyliśmy…

🔴 Witold G. został oskarżony o to, że w okresie od lipca 2021 roku do kwietnia 2022 r. w Lublinie znęcał się nad suczką w ten sposób, że świadomie dopuścił do zadawania jej bólu i cierpień poprzez utrzymanie zwierzęcia w stanie rażącego zaniedbania tj. w stanie nieleczonej choroby, nie zapewniając właściwej opieki medycznej, tj. o czyn z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt. 

👉 Fundacja EX LEGE będzie występowała w sprawie, jako oskarżyciel posiłkowy. Fundację będzie reprezentował Adwokat Paweł Pogoda obok naszej prezes Marty Włosek.

W kwietniu br. otrzymaliśmy zgłoszenie, które dotyczyło psa w złym stanie. Według zgłaszającego właściciel nie leczył chorej suki. Na dowód otrzymaliśmy zdjęcia i film, na którym było widać liczne ślady krwi (!) ciągnące się pod blokiem oraz po klatce schodowej – aż na 6 piętro (❗). 

Niezwłocznie po telefonie udaliśmy się na miejsce. Na klatce schodowej dostrzegliśmy ślady świeżej krwi, wyczuwalny był fetor zgnilizny. Niestety, tym razem nie zdążyliśmy …. Właściciel oświadczył, że ❗ TUŻ PRZED NASZĄ WIZYTĄ UŚPIŁ SUNIĘ. Właśnie sprzątał dom, zostały jedynie drobne kropki krwi na podłodze oraz fetor…

➡ Mężczyzna potwierdził, że psa nie leczył. Kiedyś miał go konsultować u kolegi z pracy, weterynarza – który, jak się okazało w toku postępowania, tego biednego psa nawet na oczy nie widział…

😡 Kiedy udaliśmy się do gabinetu weterynaryjnego, w którym dokonano eutanazji suczki lekarz weterynarii, który usypiał zwierzę oświadczył, że „miał dużo sprzątania” – zwierzę obficie krwawiło z dróg rodnych i miało obrzęk w okolicach brzucha. Wg niego „mogło to świadczyć o nowotworze”, dlatego „zgodził się na eutanazję”. 

😪 Ot, taki los psa adoptowanego przez nieżyjąca już matkę tego mężczyzny . Mamy nadzieję, że ta sunia wcześniej miała lepsze życie…

‼ Przypominamy, że każda osoba posiadająca zwierzę ma PRAWNY i MORALNY OBOWIĄZEK otoczyć swojego podopiecznego należytą troską i leczeniem. 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE
Organizacja Pożytku Publicznego
❤ 1% KRS: 0000588055
www. fundacjaexlege.pl