Kolejne zajęcia o tematyce prozwierzęcej

Uczniowie Oddziału Szpitala Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddziału Kliniki Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży, mieszczących się przy ul. Abramowickiej 2 uczestniczyli w kolejnych zajęciach o tematyce prozwierzęcej.

Pacjentów odwiedzili nasi wolontariusze, którym towarzyszyła kotka Łatka, niegdyś porzucona, uratowana kilka lat temu, wiodąca dziś szczęśliwe życie w domu stałym. Uczestnicy spotkania poznali jej historię oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych, mających na celu uświadomienie, jak należy się przygotować na przyjęcie do własnego domu kota i jaka odpowiedzialność za posiadane zwierzę ciąży na właścicielu.

Obecność zwierzęcia podczas zajęć, jak zawsze pozwoliła na obserwację i analizę jego zachowania oraz była okazją do bezpośredniego kontaktu z Łatką. Niedługo odbędzie się nasze następne spotkanie, dla części kolejne, zaś dla nowych pacjentów pierwsze.

Cieszymy się, że w ramach współpracy Fundacji z Zespołem Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, możemy przekazać cenną wiedzę na temat poszanowania praw zwierząt szerokiej grupie młodych odbiorców.