Młodzi Lublinianie dla Zwierząt

„Młodzi Lublinianie dla Zwierząt”, to kolejne Wydarzenie, które zrealizowaliśmy w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasto Lublin.

Było ono okazją do zwiększenia świadomości w kwestiach poszanowania praw zwierząt, bezpieczeństwa ludzi i zwierząt we wzajemnych interakcjach, odpowiedzialności za posiadane zwierzęta, promocji adopcji zwierząt, kastracji psów i kotów oraz spotkania ze specjalistami w zakresie kontaktów ze zwierzętami towarzyszącymi i dzikimi.

Uczestnicy wydarzenia spotkali się z wolontariuszami Fundacji EX LEGE, przedstawicielami Policja Lubelska, Straży Miejskiej, założycielem Stowarzyszenie Szansa dla Bociana, behawiorystą Strefa Psa oraz gośćmi honorowymi – psem Misiełem, który kiedyś mieszkał w sadzie, bez kontaktu z ludźmi i bez schronienia, a także z psem Karmelkiem, który po wypadku komunikacyjnym pod opieką lekarza zamiast w klinice weterynaryjnej, został umieszczony w kojcu bez wdrożenia leczenia – co poskutkowało amputacją tylnej łapy, gdy trafił pod naszą opiekę.

Podczas spotkania zostały również zaprezentowane prace plastyczne, występy muzyczne oraz filmiki przygotowane w ramach konkursu plastycznego, przeglądu piosenki i przeglądu literackiego, po czym nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród.

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie za udostępnienie sali widowiskowej, w której odbyło się spotkanie z dziećmi i młodzieżą.

Zdjęcia ze spotkania: https://photos.app.goo.gl/M1dTG3yYDwpFb2398

Młodzi Lublinianie dla Zwierząt