Q u i z !!! Bezpłatnie! Oddam pieski w dobre ręce!

Kiedy zadzwoniliśmy pod podany w ogłoszeniu numer ogłoszeniodawca poinformowała nas że:

  • świadomie rozmnożyła sukę z racji tego, że tak poradziła jej lekarz weterynarii twierdząc, że „ suka raz musi mieć młode, by nie zgłupiała”;
  • wbrew zamieszczonemu ogłoszeniu o treści ZA DARMO pani oczekiwała zapłaty w wysokości 600 zł za jednego psa;
  • sprzedaje psy rasowe, tymczasem w ogłoszeniu wystawiła psy, które są jedynie W TYPIE RASY (czytaj: kundelki), gdyż nie posiada dokumentów poświadczających pochodzenie zwierząt, nie ma zarejestrowanej hodowli psów rasowych, zatem psy nie posiadają dokumentów poświadczających o rasie;
  • świadomie rozmnożyła psy w porozumieniu z bratem, który posiada samca w typie tej samej rasy „bo pani weterynarz kazała”.

QUIZ – odpowiedz TAK lub NIE:

Pytanie nr 1:
Myślicie, że przepis zabraniający rozmnażania psów i kotów w celach handlowych miałby tutaj zastosowanie?

Pytanie nr 2:
Czy myślicie, że przepis zabraniający wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach miałby tutaj zastosowanie?

Pytanie nr 3:
Czy osoby kupujące mogą mieć z tytułu dokonania takiego rodzaju zakupu jakieś problemy z racji przepisu zakazującego nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach?

Pytanie nr 4:
Czy Waszym zdaniem ogłoszeniodawca dopuściła się oszustwa?

Pytanie nr 5:
Czy Waszym zdaniem brat ogłoszeniodawcy dopuścił się pomocnictwa?

Pytanie nr 6:
Czy moglibyśmy na postawie kopii ogłoszeń, nagranej rozmowy telefonicznej i posiadania danych osobowych ogłoszeniodawcy złożyć zawiadomienie w prokuraturze o łamaniu prawa przez ogłoszeniodawcę i jej brata?

Pytanie nr 7:
Czy to prawda, że suka powinna mieć przynajmniej raz w życiu młode, by nie zgłupieć?

p.s. Dziękujemy ogłoszeniodawcy za spełnienie naszej prośby o niezwłoczne wykasowanie ogłoszeń i zobowiązanie się do podjęcia wskazanych przez Fundację kroków.

Pozdrawiamy!
Wolontariusze EX LEGE,
którzy nie próżnują nawet w sobotni piękny wieczór

ogl-oddam