Akt oskarżenia dla właściciela skatowanego psa.

🛑 AKT OSKARŻENIA DLA WŁAŚCICIELA SKATOWANEGO PSA❗

Trzonkiem łopaty pobił swojego psa, a potem żywcem zakopał w ziemi 💔 !

Prokuratura Rejonowa w Lublinie przesłała do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie AKT OSKARŻENIA przeciwko Jerzemu B. oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 35 ust. 1 w ustawy o ochronie zwierząt w związku z art 35 ust. 1a oraz z art 2 w/w ustawy.

👉 Fundacja EX LEGE będzie pełniła rolę OSKARŻYCIELA POSIŁKOWEGO w tej sprawie.

Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce 3 miesiące temu tj. 23 października ubiegłego roku, kiedy to przechodząca pod wiaduktem przy ul. Grygowej w Lublinie pracownica PKP usłyszała skomlenie psa. Kiedy skierowała się w stronę, z której dobiegały dźwięki, dostrzegła wystający spod ziemi pysk zwierzęcia.

Jak się okazało, pies został zakopany żywcem 😪. Skrajnie wycieńczone i posiadające liczne obrażenia zwierzę zostało przewiezione do lecznicy, a na miejsce zdarzenia została wezwana Policja.

👉 W odpowiedzi na wystosowany przez naszą Fundację apel skontaktowali się z nami świadkowie, którzy poinformowali nas o istotnych dla sprawy faktach, na podstawie których Fundacja złożyła obszerne wnioski dowodowe, przystępując do sprawy, JAKO POKRZYWDZONY.

W konsekwencji 9 listopada 33-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Jak ustalili policjanci, mężczyzna trzonkiem łopaty pobił swojego psa, a potem żywcem zakopał w ziemi.

Właściciel zwierzęcia został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Psa niestety nie udało się uratować. Z uwagi na poważne i niosące daleko idące skutki obrażenia, lekarze podjęli decyzję o eutanazji 💔.

fot. policja