Doktor Śmierć.. ??!!

Lekarz weterynarii roztrzaskał trzem szczeniakom głowy, a myśliwy za jego namową zastrzelił ich matkę…?!

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE powzięła informację na temat takiego zdarzenia już kilka dni temu. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, jego drastyczny przebieg pomimo dzielących nas 300 km postanowiliśmy zająć się sprawą.

Jak wynika z naszych informacji zdarzenie miało miejsce w miejscowości Pieńki Borowe, gm. Jedwabne. Fundacja EX LEGE opracowała szerokie zawiadomienie o przestępstwie m.in. w przedmiocie zabicia zwierząt. W ocenie Fundacji w ramach prowadzonego postępowania koniecznym będzie wyjaśnienie ponadto czy pracownicy Gminy Jedwabne i Burmistrz Gminy Jedwabne odpowiedzialni za nadzór nad bezdomnymi zwierzętami z terenu gminy dopełnili swoich obowiązków, w szczególności czy egzekucja zwierząt odbyła się za ich wiedzą i przyzwoleniem, a tym samym czy mogli wypełnić znamiona przestępstwa z artykułu 231 § 1 k.k. w zw. z art. 35 ust. 1 i 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt w zw. z art. 11 § 2 k.k.

W celu zapewnienia transparentności postępowania Fundacja EX LEGE z dniem 12 grudnia br. zgłosiła swój udział w sprawie jako pokrzywdzony i tym samym będzie reprezentowała prawa uśmierconych zwierząt. Nie jesteśmy mieszkańcami gminy. Nie musimy się martwić o zatrudnienie i dobre stosunki z miejscowymi notablami. Wyjaśnimy tą sprawę. Dlatego:

!!!APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY JEDWABNE!!! – prosimy o udostępnianie!

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje związane z nieprawidłowościami popełnionymi w zakresie dotyczącym bezdomnych zwierząt na terenie gminy Jedwabne prosimy o kontakt z Fundacją EX LEGE pod nr telefonu -> 690 280 455, bądź drogą mailową na adres: interwencje@fundacjaexlege.pl <-

źródło: naszemiasto.pl
Jedwabne. Lekarz weterynarii i myśliwy bestialsko zabili sukę i jej szczenięta. Usłyszeli zarzuty

Lekarz weterynarii oraz myśliwy usłyszeli zarzuty uśmiercania zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie jednego z gospodarstw w miejscowości Pieńki Borowe (gm. Jedwabne). Zginęła suka i trzy szczenięta.

– Zwierzęta zostały zabite w sposób niehumanitarny. Sukę zabito z broni palnej, a szczenięta zostały pozbawione życia w sposób sprzeczny z ustawą. Nie będę mówić o szczegółach, bo są drastyczne – mówi Karolina Szulkowska z Prokuratury Rejonowej w Łomży.

Andrzej R., lekarz weterynarii, który od prawie 30 lat prowadzi praktykę w Łomży odmówił komentarza. Zdaniem prokuratury, miał bestialsko zamordować trzy szczenięta oraz nakłaniać myśliwego Wojciecha R, mieszkańca gm. Jedwabne do oddania strzału z broni palnej.

Prokurator wnioskował o tymczasowe aresztowanie lekarza weterynarii na trzy miesiące, ale sąd nie uwzględnił wniosku. Wobec weterynarza zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i zakazu wykonywania zawodu lekarza weterynarii na czas trwania postępowania, a wobec myśliwego – poręczenie majątkowe.”

matka-i-mlode

źródło zdjęcia: pixabay/zdjęcie ilustracyjne