Sterylizacja / kastracja psa lub kota to dobra decyzja

Każdy, kto zdecyduje się poddać swojego psa lub kota zabiegowi sterylizacji/ kastracji może być pewien, że podjął dobrą decyzję.

Zabieg ten polega na usunięciu chirurgicznym w pełnej narkozie (zwierzę nie odczuwa bólu) gruczołów rozrodczych, a także macicy u samic.

Kastracja zwierząt jest jedyną w 100% skuteczną metodą zapobiegającą ich rozmnażaniu.

Po wcześniejszym poddaniu pacjenta badaniom kontrolnym lekarz weterynarii podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu go do zabiegu. Odpowiednio przebadane i przygotowane zwierzę powierzone w ręce specjalisty jest bezpieczne, a sama operacja jest obarczona niskim ryzykiem śmiertelności.

Kastracja jest bezpieczniejsza dla zdrowia naszych pupili, niż długotrwałe podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które stanowią duże obciążenie dla organizmu. Często ich stosowanie prowadzi do poważnych chorób i niepożądanych skutków ubocznych.

Kiedy należy wykastrować zwierzę? Tę decyzję warto podjąć po konsultacji z doświadczonym lekarzem.

Należy pamiętać o krążącym micie ” Każda suczka/kotka musi raz mieć młode” – to NIEPRAWDA. Żaden lekarz weterynarii, który posiada aktualną wiedzę nie będzie Państwa namawiał na rozmnażanie zwierząt “dla zdrowotności”.

Kastracja/sterylizacja są potrzebne. Kochasz swoje zwierzę? Podejmij właściwą decyzję.

sterylizacja